Herbata ziołowa jako naturalny lek na różne dolegliwości

Herbata ziołowa jako naturalny lek na różne dolegliwości

Zioła odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu, pozwalają rozprawić się z wieloma schorzeniami, poprawić samopoczucie i jednocześnie zadbać o różne dolegliwości. Najlepiej jest spożywać je w formie jak najmniej przetworzonej. Herbata ziołowa stanowi doskonałą alternatywę dla kawy czy czarnej herbaty.

Herbata ziołowa – jakie rośliny mają magiczną moc?

Lipa, rumianek i szałwia to połączenie, które okaże się bardzo przydatne w trakcie zmagania się z grypą i przeziębieniem. Lipa ma działanie napotne, dzięki czemu bez większych trudności pomaga obniżyć temperaturę ciała. Z kolei zmagając się z podrażnieniem górnych dróg oddechowych, ukojenie przyniesie napar z lipy. Występujące w lipie olejki eteryczne wykazują właściwości usypiające oraz uspokajające. Rumianek to sprawdzony sposób na obniżenie gorączki i złagodzenie bólu. Herbata ziołowa może zostać wzbogacona w cytrynę oraz miód i wtedy stanie się doskonałym lekiem na kaszel i katar.

Decydując się na szałwię lekarską, skorzystasz na cennych właściwościach bakteriobójczych, ściągających oraz dezynfekujących. Napar może zostać z powodzeniem wypity, ale równie dobrze sprawdza się w formie płukanek gardła i jamy ustnej. Efekty pojawiają się bardzo szybko i zdecydowanie przewyższają działanie leków dostępnych w aptekach.

Szałwia ma też działanie przeciwpotne, co oznacza, że herbata ziołowa na bazie szałwii stanowi doskonały wybór dla osób zmagających się z ogólną potliwością czy nadczynnością tarczycy.

Jeżeli herbata ziołowa jest wzbogacona w miętę, koper włoski czy dziurawiec można bez problemu poradzić sobie z dolegliwościami żołądkowymi. Zacznijmy od mięty, która pozwala uporać się z niestrawnością, wzdęciami, pomaga pozbywać się zaparć oraz usuwa bóle żołądka. W mięcie można znaleźć sporo olejków eterycznych, dzięki czemu pobudzane zostają czynności wydalnicze żołądka oraz wątroby – herbata ziołowa z mięty jest wskazana po sutej kolacji czy obiedzie, gdyż pobudza czynności wydalnicze żołądka oraz wątroby.

Koper włoski od niepamiętnych czasów pozwala uporać się z problemami żołądkowymi. To przydatne rozwiązanie, kiedy zmagamy się ze wzdęciami, gazami jelitowymi, występują trudności z trawieniem i niestrawnością albo przy obniżonym metabolizmie.

Napar z dodatkiem kory wierzbowej jest przydatny na bóle stawów, a decydując się na pokrzywę i hibiskus, można spodziewać się poprawy wyglądu cery, włosów i paznokci.

CATEGORIES
Share This