10 najlepszych atrakcji turystycznych w Wielkiej Brytanii

10 najlepszych atrakcji turystycznych w Wielkiej Brytanii

Wraz ze zbliżającym się latem wielu z nas planuje rodzinne wypady i pobyt z atrakcjami, które do nas przemawiają. Ale jak zdecydować? Większość z nas zwróci się do witryny z recenzjami, aby pomóc nam podjąć decyzję o tym, gdzie idziemy, i częściej niż nie jest to strona Tripadvisor.

W związku z tym, że czekamy na dni spędzone poza domem i wakacje, Tripadvisor opublikował swój ranking doświadczeń i atrakcji w Wielkiej Brytanii.

Tytuł najlepszego doświadczenia w Wielkiej Brytanii przypadł rejs High-Speed Thames River RIB Cruise w Londynie. To doświadczenie zajmuje również ósme miejsce na świecie i trzecie w Europie. Jeśli masz ochotę na odrobinę śmiałości, to jest to aktywność właśnie dla Ciebie. W sztywnej, nadmuchiwanej łodzi możesz przepłynąć obok Parlamentu, London Eye i Shakespeare’s Globe, słuchając jednocześnie wysokooktanowej ścieżki dźwiękowej. Gdy dotrzesz do Tower Bridge, twój kapitan przyspieszy do prędkości 35 mil na godzinę (55 kmph) i wykona ostre zakręty gwarantujące wzrost poziomu adrenaliny.

Jest tak wiele niesamowitych atrakcji oferowanych właśnie tutaj w Wielkiej Brytanii. Inni godni uwagi zwycięzcy to City & Beatles Tour w Liverpoolu, Walking Tour of Bath i Chocolatarium Tour Experience w Edynburgu.

Londyńska wycieczka West End Musicals Silent Disco Tour jest drugą najlepiej ocenianą wycieczką po kulturze popularnej na świecie, a londyński Pub Crawl zajmuje trzecie miejsce w rankingu najlepszych doświadczeń związanych z winem, piwem i alkoholami.

Ale jakie są nasze najlepiej oceniane, a przynajmniej najczęściej recenzowane miejsca docelowe? Oto dziesięć najlepszych atrakcji w Wielkiej Brytanii według tegorocznego badania…

  • Łaźnie Rzymskie, Bath
  • Tower of London, Londyn
  • Sky Garden, Londyn
  • Arthur’s Seat, Edynburg
  • Tower Bridge, Londyn
  • Royal Yacht Britannia, Edynburg
  • Muzeum Narodowe Szkocji
  • Narodowe Muzeum Kolejnictwa, York
  • Szkockie Centrum Crannog, Kenmore
  • Muzeum Brytyjskie

W związku z tym, że już za kilka tygodni szkoły rozpoczną letnie wakacje, te atrakcje posłużą jako lista obowiązkowa dla rodzin. Tegoroczne nagrody pokazują, że niektóre z najbardziej ikonicznych zabytków Londynu i Edynburga cieszą się niesłabnącą popularnością wśród globalnych podróżników, ale to The Roman Baths w Bath zajmuje pierwsze miejsce. Osoby, które odwiedziły to muzeum zachwycają się eksponatami i doświadczeniem edukacyjnym, a wielu jest pod wrażeniem stosunku jakości do ceny. Te najlepsze atrakcje z pewnością będą zajęte w okresie letnim i ci, którzy planują wizytę będą mądrzy, aby zaplanować z wyprzedzeniem, jeśli chcą pokonać kolejki. TripAdvisor oferuje bilety skip-the-line do wielu najlepiej ocenianych atrakcji w Wielkiej Brytanii, więc podróżni mogą dokonać rezerwacji online i spędzić wakacje na oglądaniu zabytków, zamiast czekać w kolejce na zewnątrz.

CATEGORIES
Share This