Colostrum kozie – co warto o nim wiedzieć?

Colostrum kozie – co warto o nim wiedzieć?

Suplementy diety mogą wpływać na różne funkcje w naszym organizmie. Jednym z lepszych rozwiązań będzie na pewno colostrum kozie, które charakteryzuje się szerokim spektrum pozytywnego oddziaływania. Ma dużą wartość odżywczą, działa przeciwzapalnie i przeciwwirusowo.

Czy colostrum kozie jest rzeczywiście skuteczne?

W kontekście pojawiania się coraz bardziej różnych ofert dietetycznych i farmaceutycznych, czasami jesteśmy już nieco zdezorientowani i nie wiemy, co jest dla nas zdrowe. Są jednak właśnie takie produkty jak colostrum kozie, które oddziałują dobroczynnie i całościowo na nasz organizm. Jest to po prostu naturalny płyn wydzielany przez kozie mleczne gruczoły sutkowe w okresie przed i po porodem. Jest to tak zwane pierwsze mleko, które jest prawdziwą bombą odżywczą i witaminową. Przede wszystkim największą zaletą jest tutaj skład tego płynu. Będzie zawierać bardzo dużą ilość białka, a także witamin. To będą między innymi witaminy A, D, E, K, B1, B2, B6, B12. Poza tym colostrum zawiera także bardzo ważny dla naszych organizmów kwas foliowy i kwas pantotenowy. Nie brakuje w nim także wielu ważnych minerałów takich jak żelazo, cynk, selen i wapń. Jest również bogate w enzymy i przeciwciała.

Colostrum wzmacnia układ immunologiczny

Kozie Colostrum znany jest także powszechnie z tego, że będzie bardzo wzmacniać nasz układ immunologiczny. Posiada wysokie stężenie przeciwciał, które wspierają odporność i chronią noworodki przed infekcjami. Działa także jako prebiotyk, ponieważ będzie budować zdrową florę bakteryjną w jelitach. Jeżeli więc zastanawiasz się nad kupnem tego produktu, to przeczytaj więcej na blogu https://www.zdrowiebezlekow.pl/blog/kolostrum-colostrum-kozie-n18 . Zawsze także, jeżeli mamy jakieś wątpliwości, najlepiej jest porozmawiać z lekarzem rodzinnym lub nawet dietetykiem, czy też sprzedawcą w aptece.

Colostrum, czyli całościowe wspomaganie stanu zdrowia

Najogólniej więc mówiąc, największą zaletę colostrum jest całościowe wspieranie naszego dobrostanu fizycznego i psychicznego. Poprzez swoje wszechstronne oddziaływanie na nasze ciało, będzie poprawiać ogólne samopoczucie. Niejednokrotnie lekarze zalecają stosowanie colostrum koziego szczególnie w przypadku osób, które są narażone na nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, ale może też chodzić o inne choroby. Colostrum charakteryzuje się silnym działaniem przeciwzapalnym i przeciwutleniającym. Zwalcza także bakterie i wirusy. Dodatkowo liczne badania wskazują, że będzie także działać dobrze na trawienie i na gojenie się tkanek. Pomaga też alergikom w redukowaniu objawów alergicznych.

CATEGORIES
Share This