Serum do rzęs: Jak działają i jak ich używać

Serum do rzęs: Jak działają i jak ich używać

Serum do rzęs: Jak działają, jak ich używać i najlepsze serum do rzęs do kupienia teraz

Począwszy od tuszów do rzęs, które obiecują, że będą puszyste i gęste, aż po przedłużanie rzęs, dążenie do idealnych rzęs jest jednym z tych, na które większość z nas poświęci całe swoje życie.

Ale podobnie jak włosy na głowie, nasze rzęsy również potrzebują opieki, więc kiedy je zaniedbujemy, nie jest zaskoczeniem, że kończą się podatne na złamania i uparcie odporne na podkręcanie.

Najlepsze serum do rzęs

Sekret listy A? Serum do rzęs – i to w dużej ilości. Serum jest stosowane przed wszelkimi innymi zabiegami pielęgnacyjnymi i może naprawdę wiele zmienić. Stosowane raz dziennie, dobre serum do rzęs wspomoże i wzmocni Twoje istniejące rzęsy i zachęci je do zdrowego wzrostu, co doprowadzi do efektu szerszego spojrzenia, z lub bez Twojej ulubionej magicznej różdżki.

Jak działa serum do rzęs?

Rzęsy przechodzą przez trzy etapy cyklu włosowego, w którym są zasadniczo uzupełniane:

Faza anagenu – wzrostu
Katagen – faza przejściowa
Telogen – faza odpoczynku

To właśnie podczas fazy anagenu, trwającej od 30 do 45 dni, rośnie tylko 40% Twoich górnych rzęs i 15% dolnych rzęs w danym momencie. Pełne zastąpienie rzęsy może zająć od 4 do 8 tygodni. W fazie katagenu następuje obkurczenie pigmentu rzęs i mieszków włosowych, a rzęsa znajduje się w fazie telogenu przez ponad 100 dni, zanim rzęsa wypadnie i zostanie zastąpiona nową.

W obliczu stresu, menopauzy (spadający poziom estrogenów), złej diety, miejscowych stresów, takich jak trwała ondulacja, przyciemnianie i przedłużanie rzęs, rzęsa nie przetrwa wszystkich trzech faz cyklu włosowego. Dobre serum do rzęs zapewnia zdrowe środowisko dla Twoich rzęs, aby oddychać i rozwijać się poprzez zwalczanie biologicznych i miejscowych stresorów pozwala Twoim rzęsom przetrwać wszystkie trzy fazy cyklu włosowego.

Kiedy należy stosować serum do rzęs, aby uzyskać najlepsze rezultaty?

Serum do rzęs należy stosować wieczorem na czystą, suchą powierzchnię rzęs, przed rozpoczęciem pielęgnacji oczu i skóry. Zazwyczaj są one dostarczane z małym pędzelkiem do nakładania, którego używasz do narysowania cienkiej linii na rzęsach, jak najbliżej linii rzęs – jedno pociągnięcie pędzelka powinno wystarczyć.

Jak długo działa serum do rzęs?

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie: niektóre osoby widzą rezultaty w postaci poprawy kondycji rzęs oraz ich ogólnego połysku i elastyczności już po tygodniu, ale dla pełnego efektu potrzeba zazwyczaj więcej czasu. Generalnie mówimy o 3-6 tygodniach, aby wykorzystać fazę anagenu w cyklu włosa’ – mówi Natalia. 'Ważne jest, aby być konsekwentnym i stosować serum raz dziennie przez co najmniej trzy miesiące, aby osiągnąć pełne korzyści dla rzęs.

Czy istnieją inne produkty, które powstrzymują serum do rzęs przed działaniem?

Natalia radzi, aby unikać olejowych środków do demakijażu oczu i olejków oczyszczających, ponieważ mogą one tworzyć efekt bariery, który powstrzyma działanie serum do rzęs na bazie wody, takich jak RevitaLash.

CATEGORIES
Share This